Moravský Pohár & Mistrovství Slovenska Vysoké Mýto 4.-6.6. 2021

První červnový víkend přišel po nekonečném čekání a odkládání první závod seriálu Moravský Pohár ve Vysokém Mýtě. Šlo ve své podstatě o generálku na třetí závod Mistrovství České Republiky, který se pojede na stejné trati poslední červnový víkend. Účast byla při tomto víkendu hojná a my jsme v ní vůbec neztratili.

Tento víkend jsme ve stanu měli pouze jezdce kategorie Easykart 60 a Easykart 100, takže to bude velice rychlé. V kategorii Easykart 60 jsme měli zástupce pouze 2. Miloše Diviče a Davida Rosypala. Hned ze začátku je nutné říct, že zde se jezdci rozdělují a následně vyhlašují do kategorie Easykart 60 mladí a Easykart 60 starší. Začneme kategorií E60 – Mladí. Tam si nejlépe vedl náš jezdec Miloš Divič, který tento víkend zajel nejlepší výsledek své, zatím krátké, kariéry. Miloš vyhrál doslova vše, co se dalo. Kvalifikaci i všechny tři závodní jízdy a stal se tak suverénním vítězem kategorie Mladí. Celkově se kvalifikoval jako druhý, první jízdu dokončil 6., druhou 3. a poslední jízdu vyhrál. Dále tam byl David Rosypal, který už měl víkend složitější. Vyhrál kvalifikaci, vyhrál i první jízdu, ale v druhé se dařit přestalo. David dokončil až jako 6. a tím ztratil cenné body, které potřeboval na vítězství. Poslední jízdu dojel jako 3. a celkově se tak umístil na 2.místě v kategorii E60 starší.

V kategorii Easykart 100 jsme měli rovněž 2 zástupce. Vojtěcha Růta a Tomáše Rosypala, úřadujícího vítěze seriálu v kategorii Easykart 60. Tomáš Rosypal se stal suverénním vítězem tohoto závodu. Vyhrál kvalifikaci, první dvě závodní jízdy a tu poslední dokončil jako druhý. Konkurence byla sice malá, ale jako trénink a upoutávka na víkend MČR to stačí. Vojta Růt chyběl na začátku sezóny, což znamená, že se ještě rozjíždí a hledá svoji původní rychlost. Celkově se zde umístil na 4. místě.

Poslední report závodu, co napíšeme, se bude týkat Filipa Bartoše. Ten začal před 2 lety v kategorii Easykart 100, ale vzhledem k jeho výšce a váze bylo jasné, že tam dlouho nevydrží. Filipovi je 13, což znamená, že je stále o 2 roky mladší, než je minimální povolený věk pro kategorii KZ2. Filip a jeho táta Václav tedy zvolili třídu, která se u nás v posledních letech hodně rozrostla. Jde o kategorii ROK CUP. A je potřeba říci, že jsme nikdo nevěděli, co ve Filipovi vězí… až doteď. Filip jel v této kategorii poprvé v Chebu, kde se umístil na skvělém 8.místě z 24 jezdců. Pří svém debutu. Nyní pokračoval v krasojízdě, a ačkoliv počet jezdců zde nebyl vysoký, Filip se umístil na 4.místě a byl tím historicky nejblíže k pódiu ve své kariéře. Jako trénink na MČR tento víkend posloužil dobře a my se těšíme na jeho další působení v kategorii ROK.

Diskuze