CZECH KART OPEN CHEB (2) 28.-30.5. 2021

Poslední květnový víkend jsme se opět podívali na závodní okruh v Chebu. Ptáte se, proč zase Cheb? Vysvětlení je prosté. Pandemická situace nám aktuálně neumožňovala cestu a bezpečný pobyt v Německu. Vedení seriálu Czech Kart Open tedy přišlo s nápadem, že nahradíme tento víkend opět okruhem v Chebu, který se tak jako tak měl jet v říjnu a naopak do říjnového termínu vsadíme německý okruh ve Wackersdorfu. Toť k úvodu a nyní pojďme shrnout celý závodní víkend.

Začneme kategorií Easykart 60. Měřený trénink poprvé v kariéře vyhrál náš jezdec David Rosypal, těsně následovaný Tomášem Vančíkem a 4. Zdeňkem Bábíčkem. Je to ovšem třetí jmenovaný, který počátkem prvního závodu ovládl výsledkovou listinu. Celý závodní víkend, resp. všechny tři bodované jízdy, se jel v režii našich tří nejlepších jezdců Rosypala, Vančíka a Bábíčka. A zatímco Baábíček vyhrál všechny bodované jízdy, Tomáš s Davidem si pořadí několikrát prohodili. V superfinále se tedy z vítězství i plného bodového zisku radoval Zděnek Bábíček následovaný Tomášem Vančíkem a třetím Davidem Rosypalem. Dále to byl 6. Sebastian Mičker, který předvedl jeden ze svých nejlepších výsledků. Na místě 8. dojel Miloš Divič, pro kterého to byl rovněž nejlepší výsledek v závodech MČR a 14. dojel Martin Guichen.

Kategorie Easykart 100 nám opět předvedla asi nejkrásnější závody. Na start se postavilo 13 motokár včetně navrátilce Jiřího Skopalíka, který se nemohl skrze nemoc zúčastnit prvního závodního víkendu. Naším nejúspěšnějším pilotem zde byl Tomáš Rosypal, který se kvalifikoval jako druhý a vyhrál druhou finálovou jízdu. Dobrý závod zajel také Matyáš Puršl, který se umístil zatím nejlépe od loňského druhého místa v Písku. Podíváme se tedy na výsledky superfinále. Na třetím místě se umístil Tomáš Rosypal následovaný Matyášem Puršlem, který dojel 4. Dále to pak byl Radim Guichen na místě 8. a Vojtěch Růt na místě 10. Do cíle nedojeli naši dva piloti Karolína Vančíková a Jiří Skopalík, kteří skončili v trávě po vzájemné kolizi pří předjíždění.

Kategorie KZ2 se skoro nesla v režii Dominika Javůrka. Ten vychytal mouchy z prvního závodního víkendu, vyhrál kvalifikaci a první dvě finálové jízdy. Dominik tudíž odstartoval z prvního místa do superfinále a většinu závodu i vedl. Ovšem jeden ze soupeřů, který byl blízko Dominika celý víkend, se dostal natolik blízko, aby provedl manévr, který byl možná lehce nečistý, ale účinný a Dominik se po proskákání trávou propadl na druhé místo, kde také dojel. Připsal si ovšem největší množství bodů a upevnil tím svůj náskok v šampionátu. Smůla dále pronásledovala Michala Pražáka, který ještě v měřeném tréninku hledal správné nastavení po tom, co v oficiálním tréninku naměřil až 16.čas. Nakonec se kvalifikoval osmý a závody dokončil šestý, pátý a v superfinále opět 6. Oproti minulému víkendu to je krásný přínos bodů a zároveň zklamání z toho, jak moc byl Michal za svou původní rychlostí. V šampionátu je teď na osmém místě. Krásný závod zajeli i Richard Horký s Vojtěchem Kůrkou. Oba dva se v každém závodě pohybovali na hranici první a druhé desítky a vždy si dovezli body. V superfinále dokončili v pořadí Richard Horký na místě osmém a Vojtěch Kůrka na místě desátém.

Tímto nám tedy skončil druhý podnik Mistrovství České republiky v Chebu. Další závod MČR nás čeká poslední červnový víkend ve Vysokém Mýtě, kde se ale ještě jel Moravský Pohár, kde jsme se taktéž účastnili.

Diskuze