Tři kategorie, tři vítězství. CZECH KART OPEN CHEB 7.-9. 5. 2021

Po nekonečných 8 měsících jsme zpět. Vrátili jsme se na závodiště v Chebu, kde nás čekal první závod letošního seriálu Czech Kart Open při Mistrovství České republiky a Poháru Autoklubu České republiky. A jak tomu bývá v této oblasti Česka zvykem, opět si s námi pohrálo počasí. To se den ode dne zlepšovalo a zatímco jsme v pátek nosili teplé bundy a čepice, v neděli jsme nasadili krátký rukáv a chlazené nápoje na osvěžení. A co se dělo na trati? No…řekněme, že jsme opět vyhráli téměř vše, co se dalo. Pojďme se na to podívat podrobněji

Začneme kategorií EASYKART 60. Zde se sešlo na začátku sezóny 15 jezdců a 6 z nich bylo z našeho týmu. Sobotní kvalifikaci ovládl s přehledem Tomáš Vančík, o kterém se již vloni predikovalo, že bude žhavým kandidátem na titul. Naši pravdu dokázal vítězstvím jak v kvalifikaci, tak v prvních dvou bodovaných jízdách. Ovšem ta třetí nám přinesla už o něco větší drama. Tomášovi se totiž postavil náš další jezdec Zdeněk Bábíček. Celých 10 kol sváděli krásný souboj a každé kolo si minimálně jednou vyměnili pozice. Vítězně z tohoto krásného souboje odešel Zdeněk Bábíček těsně před Tomem Vančíkem. Na třetím místě poté dokončil náš další jezdec, David Rosypal. To je snad poprvé, co se na stupně vítězů postavili pouze závodníci jednoho a v tomto případě našeho týmu. Dále závod dokončil na 7.místě Sebastian Mičker, 10. dojíždí Miloš Divič a 12 Martin Guichen, pro kterého to je zatím nejlepší výsledek v kategorii Easykart 60.

Kategorie EASYKART 100 byla při nejmenším podobně napínavá. Karty tam krásně rozhodil nově příchozí Tomáš Rosypal…ale k tomu se ještě dostaneme. Začneme kvalifikací. Tam se od nás nejlépe dařilo právě Tomovi, který se umístil na místě třetím. Smůlu měla Karolína Vančíková, která by startovala druhá ale kvůli kolizi a shozenému nárazníku jí bylo smazáno nejlepší kolo. Všechny tři bodované jízdy nabízely krásnou podívanou a hlavně úžasné souboje našich jezdců a i jejich soupeřů. V superfinále si nejlépe tedy počínal již zmíněný Tom Rosypal, který po dominanci v E60 přišel do E100 jako nováček. Vyhrál první bodovanou jízdu a i superfinále a postavil se tak na stupínek nejvyšší. O třetí místo se pak ale strhl obrovský souboj. V něm se ukázali hned 4 naši jezdci. Jmenovitě Karolína, Matyáš Puršl, Radim Guichen a Petra Bábíčková. Vítězně odcházela Karolína, která si trojku pohlídala. Petra dojela na místě šestém. K velkému neštěstí ale došlo v souboji mezi Puršlem a Guichenem. Ačkoliv oba jeli krásný závod plný předjíždění, jednou se v zatáčce nepohodli a skončili oba v hodinách. Dojeli tak 11. a 12. Celkově tedy vyhrál Tom Rosypal, třetí dojela Karolína Vančíková, 6.místo patřilo Petře Bábíčkové, 8.dojel Filip Bartoš, 11.Matyáš Puršl a 12. Radim Guichen.

Velké finále vrcholí kategorií KZ2. Tam nás zastupovali 4 jezdci: Dominik Javůrek, Michal Pražák, Vojtěch Kůrka a Richard Horký. Začneme kvalifikací. Tam se nejlépe dařilo druhému zmíněnému. Michal si dojel poprvé ve své kariéře pro druhé místo v kvalifikaci na MČR a za vítězem zaostal o necelou půl desetinu sekundy. Dominik Javůrek se kvalifikoval jako čtvrtý, Kůrka jako 11. a Richard Horký startoval 14. Startem prvního závodu ovšem křivka dobrých výsledků Michala prudce klesala a Dominikova zase vzlétla nahoru. Michal byl po zaviněné kolizi diskvalifikován, Dominik dojel druhý, Richard jedenáctý a Vojta třináctý. Druhá jízda byla už o něco klidnější. Michal se po startu a prvních kolech propadl z důvodu studených pneumatik na 5. místo, na kterém i závod dokončil. Dominik dojíždí po skvělém startu opět druhý, Vojta dojel 7. a Richard 9. Superfinále už se neslo pouze v režii Dominika Javůrka. Ten po startu z první řady ustál nátlak soupeřů a celých 17 kol vedl závod, který nakonec vyhrál. Postavil se tak na stupínek nejvyšší. Richard po nepovedeném startu dojel 12 a Vojta dojel po krásném závodě na 7.místě. Smůla dál pronásledovala Michala, který se po startu z 6.místa dostal na místo 4. Ovšem pak přišla kolize první dvou jezdců a zatímco Dominik projel skrz a unikl problémům, Michal neměl v dané situaci žádnou možnost kam uhnout. Závod tedy pro něj skončil hned ve druhé zatáčce.

To byl tedy první závod Mistrovství republiky v Chebu. Kdy bude další závod zatím není jasné. Proto sledujte náš instagram a facebookové stránky, kde přidáváme nejen fotky z víkendu, ale také důležité informace.

Veškerou galerii Sáry a Edity Pokorné najdete v sekci \”Galerie\”

Diskuze