Konec sezóny 2020

Jak jste si jistě všimli, naše stránky na pár měsíců utichly. A předpokládáme, že i vy víte proč se tak stalo. Pokud si vzpomínáte, po víkendu ve Vysokém Mýtě jsme Vás zvali na další závodní víkend na stejném okruhu v rámci seriálu Moravský pohár a Mistrovství Slovenska. Tento závod byl zrušen z důvodu nově zavedených opatření proti viru COVID-19 na Slovensku. Posléze byl takto zrušen i další závod v rakouském Brucku a nakonec i oba závody Mistrovství České republiky v Chebu a Třinci. tím pádem nám značně opožděná sezóna skončila mnohem dřív než se předpokládalo.

Jak to ale vypadá s výsledky jednotlivých seriálů a kategorií?
Výsledky jsou samozřejmě pevně dané s tím rozdílem, že se nebude vyhlašovat Mistr jednotlivých kategorií, nýbrž jen vítěz. Stane se tak z důvodu pouze 3 odjetých závodů. Ročenka Kartingu uvádí, že je nutné odjet aspoň 4 plnohodnotné závodní víkendy. Každopádně, výsledky jsou a my se teď podíváme, jak si aspoň v těch třech závodech naši jezdci vedli:

Mistrovství České republiky a Pohár Autoklubu Czech Kart Open 2020:
Easykart 60:
P1 Tomáš Rosypal / P3 Tomáš Vančík / P4 David Rosypal / P6 Zdeněk Bábíček / P12 Andrii Kruglyk / P13 Sebastian Mičker / P22 Miloš Divič / P24 Martin Guichen / Celkový počet jedzců – 29

Easykart 100:
P1 
Karolína Vančíková / P2 Jiří Skopalík / P5 Matyáš Puršl / P6 Vojtěch Růt / P8 Eliška Bábíčková / P10 Filip Bartoš / P11 Petra Bábíčková / P15 Radim Guichen / Celkový počet jedzců – 15

KZ2 MČR
P1 Dominik Javůrek / P8 Michal Pražák / P11 Vojtěch Kůrka / P15 Jiří Leskour

KZ2 PAČR
P1 Richard Horký / Celkový počet jezdců – 31

Moravský pohár a Mistrovství Slovenska 2020
Easykart 60
P1
Tomáš Rosypal
Easykart 60 MLADÍ
P2 David Rosypal / P4 Andrii Kruglyk / P10 Sebastian Mičker / Celkový počet jezdců – 23

KZ2 MSR
P2 Michal Pražák / P5 Dominik Javůrek / P10 Richard Horký / P11 Vojtěch Kůrka / Celkový počet jezdců – 17

Gratulujeme Tomovi Rosypalovi, Tomovi Vančíkovi, Davidu Rosypalovi, Karolíně Vančíkové, Jiřímu Skopalíkovi, Dominikovi Javůrkovi, Richardu Horkému a Michalovi Pražákovi k jejich pódiovým umístění v této nevšední sezóně.

Za celý tým bychom chtěli poděkovat všem jezdcům za úžasné výkony, mechanikům a tatínkům za skvěle připravené motokáry, maminkám za skvělé zpříjemnění chvil mimo okruh a hlavně sponzorům za celoroční podporu našeho týmu. Byla to obtížná sezóna, ale my myslíme, že i přes nepřízeň situace okolo pandemie jsme si vedli skvěle a vyhráli doslova v každé kategorii nebo se minimálně umístili v TOP3. Děkujeme i Vám čtenářům a sledujícím našich stále se zlepšujících sociálních sítí, které můžete i přes zimu sledovat a být v centru dění našeho týmu.

Děkujeme a uvidíme se na dráze opět v roce 2021!

Diskuze