Trofeo Nazionale rnd 6. Cervia (16.-17.6.2012)

\"\"

Přímořská Cervie byla dějištěm  šestého závodu TROFEO NAZIONALE. Počasí potvrdilo blížící se turistickou sezónu a u pláže to vypadalo, že sezóna již začala.
Závodní dráha v Cervii patří k velmi těžkým okruhům, na trati o délce 1.000 metrů je dvanáct zatáček. Sestava „našich“ byla úsporným standardem – v E60 Zdeněk, Jonáš Tlachačovi a Matěj Kácovský. Po všechny dny panovaly teploty kolem 32°C ve stínu a teplota na asfaltu dráhy pak kolem 45°C, ve spojení s počtem tréninkových jízd za den a silně nagumovanou tratí byly pomínky  pro malé piloty vydatnou zkouškou koncentrace a odměnou pak bylo večerní koupání v moři.

Tento rok poprvé museli organizátoři vzhledem k počtu přihlášených závodníků sáhnout k rozdělení třídy E60 na tři skupiny a tedy systém Finále C, B, A.  V měřeném tréninku dojel v E60 Jonáš na 15., Zdeněk na 6. a Matěj na 5.místě ve svých skupinách. O vyrovnanosti svědčí fakt, že v jedné vteřině bylo v E60 čtyřicet z celkového počtu 57 závodníků!!!

V rozjížďkách  Jonáš nedokončil po kolizi v prvním kole, Matěj dojel do cíle na místě jedenáctém a Zdeněk pátý. Součtem trestných bodů za umístění v měřeném tréninku a rozjížďce startoval Jonáš z šestého místa ve finále „C“ a Matěj se Zdeňkem pak ve finále „A“ z 22. a 14. pozice. Jonáš zabojoval a ve finále“C“ dojel na třetím postupovém místě což znamenalo pohár a také postup do finále „B“, kde startoval z 25.místa a dojel na místě 22. Zdeněk který měl v průběhu finále kolizi a musel do depa na opravu výfuku dojel na 23.místě a Matěj na místě 20.

Závodní víkend byl velmi těžký  a  aklimatizace našich jezdců je přeci jen těžší ve srovnání s domácími závodníky.  Tyto získané zkušenosti jsou však velmi důležité pro další výkonnostní růst a naši si zaslouží za dosažené výsledky  pochvalu.

Diskuze