Trofeo Nazionale rnd 3 Viterbo (14.-15.4.2012)

\"\"

Třetí závod nám přinesl druhou nejdelší cestu této sezóny (ta nejdelší nás čeká v červenci), 1.420km z východních Čech a 1.260km z Prahy. Vzhledem k vzdálenosti jsme jeli v úsporném složení pouze šedesátky, stovkaři si vzali odpočinkový čas a zůstali doma.

Tento závod byl pro nás dá se říci přelomový. Vzhledem k platnosti již dříve zmiňovaného článku 18 a postoji pořadatelů a přítomnosti stewardů CIK-FIA na závodě jsme se právě v tady rozhodli pro letošní sezónu zvolit italskou cestu pro naše malé kluky, další závod je zhruba za tři týdny a tam bychom chtěli, aby Matěj s Jonášem závodili. Zkusíme pro to udělat maximum.

Dopolední část pátečních tréninků probíhala ještě za sucha, ale od oběda se spustil déšť a celý zbytek obou tréninkových dnů (až do sobotního večera) nepřetržitě pršelo. Pro všechny naše jezdce to byl vydatný mokrý trénik ( E60 – Matěj Kácovský, Zdeňek Tlachač).

Nedělní závod pak probíhal v lepším počasí a odjel se na suchu. Zdeňek ve finále „A“ E60 skončil na 29.místě, když se mu po kolizi v prvním kole ohnula zadní část rámu a blokovala brzdu.

Diskuze