Trofeo Nazionale rnd 2 Siena (9.-11.3.2012)

 

\"\"Na druhý závod italské série Easy naši kluci odjížděli v podobné, jen trochu rozšířenější sestavě jako v prvním závodu v Castellettu (E60 Zdeňek a Jonáš Tlachač, Matěj Kácovský, E100 Dominik Javůrek, Jakub Talaš), ale bohužel jako výsledek platnosti článku 18 ročenky CIK-FIA naši malí Jonáš s Matějem nebyli do závodu přihlášení s čímž jsme byli smíření již před odjezdem. O to náročnější byly pro ně oba tréninkové dny pátek se sobotou.

Dominik po smůle v minulých závodech v Castellettu přijel s odhodláním skončit podstatně lépe, Jakub pak na první závody. Dominik patřil při trénincích opět mezi nejrychlejší, ovšem letos se nás nějak více drží smůla a tak 8.místo v měřeném tréninku, pátý v rozjížďce a ve finále po kolizi po startu propad až na 27. místo. Dominik je ale opravdu bojovník a tak dokázal stáhnout neuvěřitelných devatenáct míst a dojet osmý, i tak to ale nebylo to co jsme chtěli přivézt domů, jezdecký výkon byl opravdu na úrovni těch nejrychlejších a tak když vytrváme, tak už to musí vyjít. Jakub měl při svém úvodním vystoupení smůly plný ranec. Plná trať při měřeném tréninku dala 17.místo a v jízdě byl vystřelen z desátého místa ve třetím kole a nedojel. Ovšem ve finále při startu z 25. pozice dokázal podobný výkon jako Dominik a skončil těsně za ním na místě devátém, posun o 16 pozic.

Zdeněk v E60 zajel sedmý čas měřeného tréninku ve své skupině a rozjížďku pak dokončil na místě pátém. Celkově pak ve finále \”A\” dojel čtrnáctý díky kolizi kdy vypadl z pátého místa.

Tyto závody můžeme označit přídomkem \”stíhací\”, což platilo pro všechny naše kluky, kteří kromě smůly museli bojovat i s vrtochy počasí.

 

Diskuze