Castelletto 1rnd – sezóna 2012 začala

\"\"

Po zimní přestávce jsme se vrátili tam, kde loňská sezóna vrcholila. Trať v italském Castelletu patří bezpochyby k těm velice pěkným a ve SPIRITU i oblíbeným okruhům.

Složení teamu:

Easy 60 – Zdeněk Tlachač, Matěj Kácovský

Easy 100 – Dominik Javůrek.

Dorazili jsme v noci a po raním rozbřesku jsme se \”kochali\” zamrzlým jezerem na kterém bruslilo pár kachen. Trochu jsme pochybovali zda páteční tréninky budou regulérní, ale sluníčko se docela silně opřelo  a během chvíle začala teplota šplhat vzhůru. A tak rychle postavit stany a připravit vše potřebné.

Po sobotních trénincích na tom nejsme špatně – Dominik a Zdeněk se oba ve svých kategoriích drží mezi nejlepšími 5-ti piloty. Více informací přineseme po skončení závodu, nicméně celý závodní den je možno on-line sledovat na www.easykart.it

Neděle nebyla zrovna přívětivá k Dominikovi, čtvrtý čas v měřeném tréninku bylo trošku zklamání a navíc smůla v rozjížďce kdy nedokonči a klasifikovaný byl na místě dvacátém šestém, takže v součtu trestných bodů 14. na startovním roštu. Zdeňkovi v šedesátkách se podařilo vyvarovat smůle a po pátém místě v měřeném tréninku zajel v rozjížďce druhé místo což dalo šestou startovní pozici ve finále \”A\”. Pro Matěje to byly druhé závody v šedesátkách (první svojí motokárovou sezónu absolvoval minulý rok v E50) a tak přijel jen sbírat zkušenosti. Startoval z osmé pozice ve finále \”B\” s vidinou možného postupu do \”A\” (postupuje prvních šest) a také to chvíli po dojezdu vypadalo, že se kvalifikoval na šestém místě, bohužel se ukázalo, že vinou měřícího zařízení nebyl klasifikován jeden jezdec a po přehodnocení z toho nakonec bylo pro Matěje \”jen\” sedmé místo z 25ti závodníků, takže docela úspěch.

Ve finále stovek Dominikovi chybělo opět trochu více štěstí a po kolizi s dalším Čechem Václavem Šafářem z pátého místa propadl a dojel na 13. místě, Zdeněk si pak vybral svojí smůlu u technických komisařů a klasifikován nebyl.

Na začátek sezóny taková všehochuť a tak uvidíme co naše všechny závodníky v této sezóně čeká.

spirit

 

Diskuze