MČR – 5. závod – Písek (2.-3.7.)

E50

Tři jezdci Spirit racingu se zúčastnili již páteho podniku seriálu MČR. Tradiční trojka byla ve Složení Viný, Kubík a Ondra. V měřeném tréninku podle očekávání dopadl nejlépe Viný, který obsadil 8. místo. Překvapení nastalo u Kubíka, který ze zatím neznámého důvodu záhadně zrychlil a obsadil tak místo 18., Ondra pak obsadil místo 23. Jelikož počasí dětem opět nepřálo, jely se první bodované jízdy na mokrých pneumatikách. Viný obsadil v rozjížďce A své oblíbené 7. místo, ale pokořen Roxanou Landovou. Kubík v rozjíždce B dojel také na 7. místě a Ondra na místě 11.  V druhé jízdě skupiny A obsadil Viný opět své nerozlučné 7. místo. Téměř všem vypálila \”rybník\” Roxana, která dojela na 2. místě!!! V rozjížďce B pak Ondra dojel na 9. místě a Kubík na 10. místě. Celkově tak Viný obsadil 6. místo, Kubík 22. místo a Ondra 24. místo.

 

E60

V nejvíce obsazené kategorii víkendu hájili barvy stálice Spiritu Zdenda, Jonda, Nelča a již téměř tradiční hosté ve stanu Lukáš Podobský a Jakub Roubíček. Měřený trénink ukázal sílu našeho týmu, který obsadil první tři pozice v pořadí – Lukáš, Zdenda, Jakub. Své nejlepší umístění v měřáku si 12. místem vybojovala Nela, Jonda si vybojoval místo 17. První \”mokrá\”  jízda nabídla mnoho dramatických střetů, na které asi nejvíce doplatil Zdenda a propadl se tak z 1. na 6. místo. Lukáš se také připravil svou chybou o vedoucí pozici, ze které se propadl na místo 3. Nejlepší umístění v kariéře dosáhla Nelča, která skončila na 10. místě a potvrzuje svůj vzestup. Jonda dokončil první jízdu po nezaviněných výletech na 18. místě. Jelikož pro druhou jízdu již mohly být nasazeny \”slicky\”, nenaskytla tolik nečekaných zvratů. Zdenda tuto jízdu vyhrál nad Lukášem, který celý závod odjezdil na čele a prohrál ji o pověstný \”kočičí chlup\”. Třetí místo obsadil Jakub Roubíček. Nelča v druhé jízdě potvrdila svou víkendou formu opět 10. místem. Jonda dojel na 27. místě. Celkově tak vyhrál Lukáš, druhý skončil Dominik Stříteský a třetí Zdenda. Kategorii \”Mladí\” vyhrál Jakub Roubíček, druhá skončila Nelča a třetí Jáchym Galáš. Nelča si také odvezla Pohár za nejúspěšnější dívku.

 

Kadet

I v této kategorii začal pro tým Spirit víkend na výbornou, když Domča vyhrál měřák před Tomášem Koreným a Borisem Machuldou. První jízda byla ve znamení souboje Dominika a Karla Simona, ze kterého vyšel vítězně prvně jmenovaný. Druhá jízda byla téměř jako \”přes kopírák\”. Domča tak zaslouženě vyhrál a získal tak důležitých 50 bodů, které mu upevňují 2. místo a kontakt s vedoucím Karlem Simonem v MČR.

 

 

Kompletní výsledky

Diskuze