MČR – 1. závod – Sosnová (23.-24.4.)

Jen týden po prvním karting-cupovém závodě v Sosnové byl na pořadu první závod MČR. Spirit Racing měl své zástupce ve všech dětských kategoriích – E50, E60, Bambiny i Kadet. Již tradičně jsme měli i zástupce v kategorii Honda 390 Endurance.

E50

V t0to kategorii máme dva zástupce – Vinýho a Kubíka. Pro Vinýho měly být cílem pódiová umístění ve skupině E50 A, pro Kubíka i nadále boj ve skupině E50 B. Již po měřeném trérninku bylo jasno, že zástupci ruské federace neponechali nic náhodě a mezi prvními čtyřmi byli právě tři z nich. V měřeném tréninku obsadil Viný až 11. místo (což znamenalo skupinu B) a Kubík 19. z celkového počtu 19-ti účastníků. První závodní jízdu dokončil Viný na 1. místě a Kubík na 8. místě (oba ve skupině B).  V druhé jízdě k žádnému zvratu nedošlo a Viný opět dojel na 1. místě  a Kubík na místě 7.  Celkově tak nejmladší závodníci obsadili 11. a 17. místo.

E60

Dominik trvale opustil třídu E60 a v rámci MČR bude závodit ve třídě Kadet, což znamená, že příčky nejvyšší bude hájit Zdenda, který bude podporován ze \”zadních\” řad Vláďou, Jondou a Nelčou. Díky svému věku bude Jonda a Nelča bojovat i v kategorii \”E60 – Mladí\”. Již v měřáku bylo jasné, že o přední pozice budou bojovat Zdenda Tlachač, Tomáš Horský, Lukáš Podobský, Václav Šafář doplněný polskými jezdci Antozsewskim a Wójcikem. Měřený trénink dopadl nejlépe pro Tomáše, který byl následovaný Zdendou a Wójcikem. První jízda byla velice vyrovnaná a skončila v pořadí Wójci, Antoszewski, Tlachač, Podobský. Zde stojí za zmínku fakt, že jezdci ze zadních pozic nebyli ani náhodou schopni udržet \”ďábelské\” tempo, které nasadil Horský. I právě proto byl později penalizován za předčasný start, kerý ho odsunul z 1. místa na místo 7. Start druhé jízdy \”vylepšil\” Horský tím, že asi na protest k obdržené penalizaci se na startovní rošt \”plížil\” a za to se mu dostalo i odpovídajícího ohlasu z depa. Asi všichni mechanici totiž přemýšleli o tom, jak budou měnit spojky 🙁  Nicméně odstartovat se podařilo a cílovou čarou projeli jezdci v pořadí Horský, Tlachač, Antoszewski, Podobský. Celkově tak Zdenka vybojoval 1.místo, 2. místo obsadil polský závodník Antoszewski a na 3. místě skončil Horský. Na nepopulárním 4. místě skončil Likáš Podobský. Další zástupci Spirit Racingu obsadili celkové 18. místo (Nelča) a 22.místo (Vláďa). V kategorii \”Mladí\”  obsadila Nelča celkové 4. místo a také si odvezla pohár za nově vyhlašovanou nejúspěšnější dívku. Jonda od pátka bojoval s angínou a tak víkend boužel prožil v karavanu 🙁

Kadet

V této kategorii máme pouze jednoho zástupce a to Domču.  Tento rok to vypadá na velice těsné souboje mezi Dominikem a Karlem Simonem. Měřák dopadl lépe pro Domču,  který byl následován Karlem a Borisem Markem Machuldou. Bohužel se na závod nepodařilo vyladit Domčovu káru k maximálnímu výkonu a tak obě závodní jízdy skončil na 2. místě právě za Karlem Simonem. Celkově tak Domča na prvním mistrovském závodě obsadil 2. místo za Karlem. Na 3. místě skončil Standa Turek.

 

 

Kompletní výsledky

Diskuze