DKM Wackersdorf I 7. – 9. 7. 2017

Okruh na proslulé trati v německém Wackersdorfu letos na 3. podnik šampionátu DKM přivítal 160 jezdců v kategoriích KZ2 (DSKM = mistrovství), KZ2 (DSKC = \”cupové\” závody), OKJ a OK.
Startovní pole je na tomto podniku tradičně velmi vyrovnané a ztráta 2 desetin v kvalifikaci se rovná ztrátě až 20 míst (často i více). Pro naše dva piloty Dominika Stříteského a Dominika Javůrka čekala teda pořádná výzva, aby českému kartingu neudělali ostudu. Výzva zahrnovala i srovnat se s množstvím gumy, která byla na trati, a vytvářela takový grip, který na českých tratích nemáte šanci zažít. 

V sobotní kvalifikaci obzvlášť skvělý výsledek zajel Dominik Stříteský, kdy z 48 jezdců zajel skvělé 23. místo. Dominikovi Javůrkovi se kvalifikace už tolik nepovedla a byl donucen bojovat o místo ve finále, když si vyjel 35. místo…

Po kvalifikačních rozjížďkách, ale už všechno vypadlo o něco lépe. Dominik Javůrek dokázal vybojovat startovní pozici z 29. místa a Dominik Stříteský dokonce z 22.

V neděli nás čekali dva závody o délce 25 km (21 kol), přičemž tak jak jste dojeli v prvním závodě tak jste startovali do druhého. V prvním závodě dokázal Dominik Javůrek, především díky velmi agresivní a až arogantní jízdě v prvních kolech závodu, kdy jsou všichni na sobě nahuštěni a nikdo nepustí svoje nadarmo, vybojovat 19 místo, jedno místo před týmovým kolegou Dominikem Stříteským. 
Druhý závod skončil hořko – sladce, Javůrek sice dokázal ještě získat pozice a obsadil báječné 14 místo, ale bohužel Stříteský po bizardní technické závadě, kdy jeho poškozený přední nárazník nadzvedl předek jeho závodního stroje a Stříteský tak doslova letěl několik metrů než ho zachytila šotolina, díky čemu nemohl závod dokončit. 

Fotogalerie od pana Josefa Kališe.

[ngg_images source=\”galleries\” container_ids=\”51\” display_type=\”photocrati-nextgen_basic_thumbnails\” override_thumbnail_settings=\”1\” thumbnail_width=\”200\” thumbnail_height=\”200\” thumbnail_crop=\”0\” images_per_page=\”24\” number_of_columns=\”6\” ajax_pagination=\”0\” show_all_in_lightbox=\”0\” use_imagebrowser_effect=\”0\” show_slideshow_link=\”1\” slideshow_link_text=\”[Ukázat prezentaci]\” template=\”/www/spiritracing.cz/spiritracing.cz/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php\” order_by=\”sortorder\” order_direction=\”ASC\” returns=\”included\” maximum_entity_count=\”500\”]