Pohár AČR Vysoké Mýto 26.5. – 28.5.2017

Druhý podnik Poháru Autoklubu České republiky se konal na okruhu ve Vysokém Mýtě. Celý víkend provázelo tropické počasí, se kterým se všech 150 jezdců muselo nějak poprat. nejobsazenější třídou víkendu byla Easy 60 se 20 jezdci na poli.

V této kategorii skvělý výkon předvedl Jirka Skopalík, který se ztrátou pouhých 2 setin sekundy skončil na druhém místě. Matyáš Puršl bohužel nedokázal zopakovat výsledek z kvalifikace, kde se vyjel třetí místo, a v superfinále dojel na místě sedmém. Následovaný devátým Tomášem Rosypalem a dvacátým Vaškem Chovancem, který po kolizi ve čtvrtém kole závod nedokončil.

Třída Easy 100 zase patřila Karlu Kováči, který ve finále porazil svého soupeře v celkovém žebříku Zalana Czintulu a přiblížil se mu na rozdíl pouhých 2 bodů. Na třetím místě také skončil Josef Knopp a bohužel na konci startovního pole duo Michal Pražák, Filip Škorpík, kteří odstoupili v pátém kole závodu.

Do královské třídy Kz2 se po dlouhé zdravotní pauze vrátil Dominik Javůrek a svým soupeřům ukázal, že se to nezapomíná, když zajel nejrychlejší kolo v kvalifikaci a zvítězil v superfinále. Hned za ním oba týmový kolegové Dominik Stříteský a Petr Klobás, takže jsme mohli oslavovat dokonce týmový TRIPLE!

Za fotodokumentaci vděčíme Josefu Kališovi.

[ngg_images source=\”galleries\” container_ids=\”48\” display_type=\”photocrati-nextgen_basic_thumbnails\” override_thumbnail_settings=\”1\” thumbnail_width=\”200\” thumbnail_height=\”200\” thumbnail_crop=\”0\” images_per_page=\”24\” number_of_columns=\”6\” ajax_pagination=\”0\” show_all_in_lightbox=\”0\” use_imagebrowser_effect=\”0\” show_slideshow_link=\”1\” slideshow_link_text=\”[Ukázat prezentaci]\” template=\”/www/spiritracing.cz/spiritracing.cz/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php\” order_by=\”sortorder\” order_direction=\”ASC\” returns=\”included\” maximum_entity_count=\”500\”]