Easykart & KGP Castelleto di Branduzzo 16. – 19. 03. 2017

Motokárová sezóna začíná a my jsme ji odstartovali Italským šampionátem Easykart na okruhu v Castelleto di Branduzzo, kde se sešlo až 130 jezdců v kategoriích Easy 50/60/100/125, KGP DD a KGP shifter. Po celý víkend nás provázelo příjemné jarní počasí. Nutné podotknout, že nejpočetnější byla třída Easy 50 s 32 mladými piloty.

V Easy 60 nás zastupoval Matyáš Puršl, celý závodní víkend dělal pokroky a nakonec si ve finále vysloužil hezké 10. místo. V silnější kategorii Easy 100 si skvěle počínal Josef Knopp, od kvalifikace se pohyboval na předních pozicích, ale bohužel ve finále se zapletl do souboje o čtvrtou pozici, doplatil na ni a musel v závodě skončit. Hezké 9. místo obsadil Michal Pražák a Martin Antoš po kolizi hned v prvním kole dojel na 18. místě. V nejsilnější kategorii KGp Shifter si dojel Dominik Javůrek pro 3. místo. 

On-board pohled z motokáry Dominika Javůrka ze sobotního tréninku.

Za fotografie děkuji Josefu Kališovi a Jiřímu Puršlovi.

 

[ngg_images source=\”galleries\” container_ids=\”41\” display_type=\”photocrati-nextgen_basic_thumbnails\” override_thumbnail_settings=\”1\” thumbnail_width=\”90\” thumbnail_height=\”60\” thumbnail_crop=\”1\” images_per_page=\”20\” number_of_columns=\”4\” ajax_pagination=\”0\” show_all_in_lightbox=\”0\” use_imagebrowser_effect=\”0\” show_slideshow_link=\”1\” slideshow_link_text=\”[Ukázat prezentaci]\” template=\”/www/spiritracing.cz/spiritracing.cz/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php\” order_by=\”sortorder\” order_direction=\”ASC\” returns=\”included\” maximum_entity_count=\”500\”]