Pohár AČR Vysoké Mýto 16. – 18.9.2016

Závěrečný podnik Pohár autoklubu České republiky se uskutečnil na Autodromu ve Vysokém Mýtě. Tento víkend se zde sešlo kolem 150 jezdců a mělo se zde rozhodnout o šampionech v jednotlivých třídách, kde těžké to měl Dominik Stříteský, kdy vedl před závodem o pouhých pět bodů.
V kategorii Easy60 v Superfinále dojel na druhém místě Josef Knopp a zvítězil tak v celém poháru před Adamem Kowalskim. Na čtvrté pozici skončil Jirka Skopalík, jedenáctý Václav Chovanec, čtrnáctý Matyáš Puršl a sedmnáctý Lukáš Škorpík.
V Easy100 se už Terka Bábičková posledního podniku učástnit nemusela, díky náskoku, který si v předchozích závodech vytvořila. Ve Superfinále zvítězil Michal Pražák, před čtvrtým Josefem Knoppem a jedenáctým Filipem Škorpíkem. Celkově tedy zvítězila Terka Bábičková před Michalem Přažákem!
V OK junior dojel na druhém místě Dušan Kouřil a Terka Bábičková dojel na třetím místě. Dušanovi ale druhé místo stačilo a stal se tak celkovým vítězem v poháru!
V nejsilnější kategorii KZ2 si soupeři nenechali nic nadarmo. Přece jen ale v Superfinále byl úspěšnější Dominik Stříteský, který tímto vítěstvím vyhrál celý pohár autoklubu! Na třetím místě dojel Petr Klobás, který si tak spravil náladu po nepovedeném Písku a za ním ještě Michal Jílek na pátém místě a Ondra Nigrin na šestém, který v neděli slavil i své patnácté narozeniny.
Za celý Tým Spirit Racing všem gratulujeme!