Pohár AČR Cheb 22-24.4.2016

Na konci dubna se na Chebském okruhu konal první závod Poháru Autoklubu České republiky (PAČR). Přes celý týden nám počasí nepřálo, v sobotu takový chlad až piloti z motokár vylézali promrzlý, zmrzlý až přemrzlý, v neděli nám pro změnu před Superfinálem nadělilo pořádnou jarní sněženici, která mírně zpomalila závěr závodů.
V kategorii Easy 60 si skvěle vedl Josef Knopp, který obsadil první místo,Tobiáš Werner na čtvrté pozici, poté Jiří Skopalík na místě osmém, za ním na místě desátém Tomáš Filipenský, Matyáš Puršl na pozici třinácté a Lukáš Škorpík na devatenácté pozici.
Kategorii Easy 100 zažila svůj vůbec první závod sezóny a to s moc hezkou účastí 11 jezdců. Zde si nejlépe počínal náš Michal Pražák, který v Superfinále zvítězil. Tereza Bábičková na druhém místě, Josef Knopp na šestém místě a Filip Škorpík na devátém místě.
Reportáž z Superfinálové jízdy: Do super finále nejlépe odstartoval Jan Wagenknech, následován Terezou a Michalem. Tereza se sice urputně bránila Michalovým útokům, nicméně ve třetím kole ji Michal předjel. V dalším si poradil i s Honzou a začal postupně navyšovat náskok. No jak už to bývá u něho zvykem, rozhodl se všem přihlížejícím zabrnkat na nervy. Nepochopitelně zpomalil a Tereza s Honzou se na něho dotáhli a na konci z toho bylo drama se šťastným koncem pro Michala. Vyhrál o dvě setiny! Pořadím ještě zamíchala dodatečná penalizace Honzy Wagenknechta a Pepy Knoppa za špatný start.
Za reportáž moc děkujeme Milanu Pražákovi.

V OK junior zvítězil Dušan Kouřil, Tereza Bábičková na místě pátém a Nela Mičánková na místě devátém.
V KZ2 skvělou práci předvedl Dominik Stříteský, který vyhrál svůj první závod v kategorii KZ2. Skvělý výkon v této nelehké třídě předvedl i Ondřej Nigrin, pro něhož to byl vůbec první závod, a dojel si pro šesté místo.

Onboard z kamery Ondry Nigrina z Chebského okruhu.

Fotografie čerpány od Josefa Kališe (motokary.cz) a od našich jezdců.