7. závod MČR – Vysoké Mýto

Tenhle závod nelze nazvat jinak, než spanilá jízda SPIRITU.  Víme, že některým  lidem to není po chuti, ale je nám to jedno…

PROJEKT EASYKART

Původně jsem chtěl napsat klasickou reportáž z jednotlivých kategorií a bylo by o čem psát.  Měli jsme zastoupení v EASY 50 – Matěj Kácovský, Kuba Mičánek a Ondra Frede. Naši jezdci ovládli kategorii EASY 60, kde mezi prvními osmi jezdci bylo v podstatě 6 jezdců SPIRITU.   Lukáš Podobský se stal vícemistrem ČR v EASY 60 a je momentálně z Čechů rozhodně na nejvyšší úrovni i díky tomu, že jezdí kompletní italské mistrovstí. web change alert . V Čechách stihnul bohužel jen 5 závodů.  Zdeněk Tlachač je novým Mistrem ČR ve třídě EASY 60 a byl to titul vydřený. Jeho největšímu soupeři Václavu Šafářovi patří uznání. Musel bojovat s váhovým handicapem a to není lehké.  Skvělý výkon Nely Mičánkové v Mýtě je samostatná kapitola. Takhle jsem jí jet ještě neviděl a bezpochyby největší vliv na to měla účast všech tří výše jmenovaným na poslední dvojzávodu v italské Pompose.

 BAMBINI, KADET

V Bambínách jel Dušan Kouřil jako politý živou vodou. Zatímco poslední dobou to nějak nebylo úplně ono, závod v Mýtě se mu vyloženě povedl.   Poslední závod sezóny totiž vyhrál.  Celkově pak v sezóně skončil čtvrtý.

ROTAX

Dominik Javůrek po dohodě s teamem nenanstoupil do posledního závodu sezóny v kategorii KADET a tím přišel o celkově druhé místo. Pro někoho nepochopitelná věc, jenže pro nás je spíš důležitejší pohled budoucna a tak to Domča porpvé zkusil s ROTAXEM. Dokázal jet nad očekávání rychle a o celkově skvělé umístění se připravil sám zbytečnou chybou v druhé jízdě .  Nicméně premiérové páté místo považujeme za úspěch tím víc, že ke stupňům vítězů nebylo daleko.

[nggallery id=15]