EURO EASYKART JESOLO 18.-20.3.2011

U nás se ještě nezávodí a tak se naplno věnujeme kartingu v Itálii. O uplynulém víkendu byl na řadě závod Eurosérie v Jesolu. Trať Pista Azzura patří snad k těm nejtěžším, na tom se kluci celkem shodují. Několik technických pasáží a nájezd na dlouhou rovinku, která vlastně moc rovinkou není a přesto je třeba udržet maximální rychlost.

Česká výprava byla skutečně početná a reportáž o jejím celkovém účinkování bude určitě dostupná na easykart.cz, proto tady píšu pár slov očima teamu SPIRIT RACING. Dorazili jsme ve složení Dominik Javůrek, Lukáš Podobský, Zdeněk Tlachač, Jonáš Tlachač a Jakub Roubíček – všichni EASY 60. Ve stovkách hájili české barvy bratři Honza a Kuba Ošmerové.

EASY 60

Dlouhé popisování průběhu závodu by asi čtenáře nudilo, takže pouze krátce lze říct, že všichni celkem plnili očekávání. Dominik a Lukáš ukázali už v Castellettu, co umí a že s nimi Italové musí počítat. Zdeněk, Kuba a Jonáš jeli také dobře. Zdeněk dokázal po celých 12 kol vodit finále B a celkově ho vyhrát. Na rozdíl od mnoha minulých závodů dokazál Dominik zajet dobře kvalifikaci a společně s Lukášem dvě opravdu vydařené semifinálové rozjižďky. To celkově znamenalo, že české barvy stály ve finále A zásluhou dvou výše jmenovaných v první a druhé řadě. A najednou italský komentátor, jakoby zjistil, kde je Česká republika. Jména Podobský a Javůrek zněla z jeho úst často a ono se nebylo čemu divit… Dobře jel celý team, ale právě Lukáš s Domčou za to tahali nevídaně. V neděli se jeli dvě finálové jízdy, každá se do Eurosérie počítá samostaně.

Start té první se podařil bez karambolů a Lukáš s Domčou startovali oba za sebou zvenku, v Jesolu je to opravdu nevýhoda.  Byli samozřejmě domluveni, jak odstartují a povedlo, odjeli na 2. a 3. místě. V tu chvíli nasadil Dominik k trháku, dostal se na první místo a dokonce začal všem ostatním ujíždět. Celých 15 kol vodil startovní pole sám a až kolo před cílem jej předjel Ital Rocco Atlante. Snad trochu škoda, přesto perfektní výsledek. Lukášovi se nepodařilo ujet s Dominikem a musel bojovat, což přinášelo drobné kolize. Nakonec dojel na 8. místě, což vůbec nebylo špatné. Zdeněk, který postoupil z \”béčka\”, dojel na 30. místě.

Start druhé jízdy opět s Čechem (teď  Dominikem) v první řadě byla také celkem v pohodě. Lukáš musel jet z 8. místa a tak bojoval, jak se dalo. Snad to byl můj osobní pocit, ale nemohl jsem se zbavit dojmu, že Lukášovi to nejelo tak dobře, jako v sobotu a možná i proto se nedostal výše než na 5. místo.  Dominik odstartoval opět perfektně a ve druhém kole byl první.  V dalších kolech jej předjel Atlante a po něm Lombardo. Dominik byl do posledního kola na 3. místě. V poslední zatáčce před cílem jej zcela nesmyslně sestřelil ital Ucci.

Mohl to být historický úspěch, nakonec trochu hořký konec. Italský divoch Ucci se po závodě se slzami přišel Dominikovi omluvit, ten na tom pochopitelně nebyl lépe… K závodům i tohle patří a tahle lapálie nezmění nic na tom, že Niki jel asi životní závod. V celkovém hodnocení je pak Dominik na 6. a Lukáš na 7. místě.  Oba jednoznačně prokázali, že patří k absolutní evropské špičce a už se velice těší na další závod Eurosérie do Polska.

EASY 100

Budu muset poprosit Jirku Ošmeru, aby něco dodal, protože já bohužel díky časovému programu nic moc ze stovek neviděl, tak vydržte…

Vítek Javůrek

[nggallery id=8]